• News will be here
 •  

  Ponad 200 uczniów klas VII i VIII wzięło udział w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską, która dzisiaj (6 marca) przybyła do Pabianic. Spotkanie odbyło się w kinie Tomi, a jego organizatorami byli Urząd Miejski i Straż Miejska.

  Gościa przywitali wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz komendant straży miejskiej Tomasz Makrocki.

  Rozpoczął komendant: – Gościmy dziś wybitną postać polskiego sądownictwa, ikonę sądownictwa Annę Marię Wesołowską. Panią Annę znacie na pewno z programów telewizyjnych, natomiast jeśli chodzi o krótką historię, była też współautorem ustawy o świadku koronnym i prowadziła przez wiele lat najtrudniejsze sprawy z przestępczości zorganizowanej, gdzie miała do czynienia z najgroźniejszymi przestępcami. Była to łódzka Ośmiornica czy gang Popeliny.

  Sędzia Wesołowska z uśmiechem na twarzy przywitała pabianicką młodzież.

  Witam was bardzo, bardzo serdecznie. Dziękuję za piękne powitanie. Bardzo cieszę się z tego spotkania. Jeżeli macie na spotkaniu takie osoby jak pani prezydent czy pan komendant, to znaczy, że tutaj was kochają, a to daje ogromną nadzieję, że w wielu problemach, które macie, na sto procent będziecie mogli liczyć na ich pomoc.

  Sędzia podczas spotkania poruszyła tematy bezpieczeństwa, zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania prawa i konsekwencji, jakie mogą za to grozić. Mówił o przemocy między rówieśnikami i przemocy w rodzinie. Zaproponowała różnorodne rozwiązania, jakie uczniowie mogą zastosować w swoich szkołach, m.in. „kąciki prawne” czy „skrzynki korczakowskie”, służące temu, aby sygnalizować wszelkie nieprawidłowości i codzienne problemy.

  Uczniowie po zakończeniu wykładu zadawali gościowi różnorodne pytania, zarówno z dziedziny prawa, ale i te odnoszące się do kariery zawodowe.

  Zanim sędzia Wesołowska zaczęła rozdawać autografy, komendant Makrocki podziękował za spotkanie, wręczając jej bukiet pięknych róż.

  Udostępnij