• 14 marca na terenie oddziału prewencji policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W gronie 62 funkcjonariuszy składających rotę ślubowania w obecności komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego było trzech posterunkowych, którzy wstąpili w szeregi pabianickiej policji. Gratulacje swoim podwładnym złożył szef pabianickiej policji mł. insp. Tomasz Szwed.

    – Już wkrótce nowi posterunkowi podejmą szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po sześciu miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powrócą do macierzystej jednostki i rozpoczną trzyletni okres adaptacji zawodowej – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji.

    Procedura rekrutacji do służby w policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. W roku 2019 zaplanowano przyjęcia w następujących terminach: 21 maja, 16 lipca, 12 września, 7 listopada i 30 grudnia.

    Udostępnij