• News will be here
 • Ratusz chce rozszerzyć sieć gazową w mieście o ulicę Jutrzkowicką. Okazja jest dobra, ponieważ prowadzone są tam właśnie prace drogowe. Lepszego momentu nie będzie, żeby „podciągnąć” tam gaz.

  – Od ubiegłego roku odbyliśmy już kilka spotkań w tej sprawie. Były spotkania z wykonawcą, gazownią, Zarządem Dróg Wojewódzkich, które przynoszą powoli oczekiwane rezultaty. Dziś (19 marca – przyp. red.) mieliśmy bardzo konkretne techniczne spotkania, które na bazie projektu pokazywały, jak będziemy realizować to przedsięwzięcie, w jaki sposób możemy się zaangażować oraz jak możemy pomóc, aby realizacja remontu drogi przebiegała jak najszybciej i w dobie XXI wieku była wykonana kompleksowo, czyli zarówno chodniki, droga, ale również to wszystko, czego nie widzimy i jest pod ziemią – powiedział na konferencji prasowej Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

  Wszystkie osoby zainteresowane przyłączeniem swoich nieruchomości do gazociągu proszone są o zgłaszanie się do wydziału ochrony środowiska (ul. św. Jana 4, II piętro, tel. 42 22-54-628) lub drogą mailową: wos@um.pl.

  – Będziemy starali się odpowiadać na państwa pytania. W ciągu tygodnia chcemy zebrać całą listę osób zainteresowanych, aby przekazać ją gazowni – mówi Agnieszka Pietrowska, naczelnik wydziału środowiska.

  Jeżeli okaże się, że zainteresowanie jest znikome, najbliższa okazja przyłączenia się do gazu będzie dopiero za 10 lat! Zachęcamy więc pabianiczan do rozważenia tej możliwości.

  Udostępnij