•  

   

   

   

  W sobotę, 23 marca, Radom gościł 156 zawodników z 41 klubów na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Pabianice reprezentowała trzyosobowa drużyna PTC pomniejszona o Szymona Zastrużnego, który zmienił barwy klubowe na rzecz Olimpijczyka Radom.

  Duże zainteresowanie każdą walką wzbudzał lider PTC, Michał Dybka w kategorii 87 kg. Zdecydowany faworyt szedł jak burza. Wygrał trzy pojedynki w fazie eliminacji: z Piotrem Chudzikiem (Olimpijczyk Radom) wygrał na plecy, Filipa Serbę (Granica Gdańsk) pokonał na przewagę techniczną 8:0. Z Kamilem Florków (WKS Śląsk Wrocław) Michał wygrał również 8:0. W pojedynku finałowym Dybka spotkał się z Pawłem Zabłockim z ZKS Miastko, kładąc przeciwnika w pierwszej rundzie na plecy.

  – Takiej dominacji złotego medalisty nie było w żadnej kategorii wagowej. Michał zdobył tytuł mistrza Polski juniorów po raz drugi. Należą mu się za to ogromne brawa – mówi trener Waldemar Sawosz. – Teraz oczekujemy od Michała wyników na arenach międzynarodowych.

  Dwaj najmłodsi koledzy w kategorii junior również nie zawiedli. Sebastian Szymczyk w wadze 67 kg wygrał dwie walki. W walce o brąz przegrał, zajmując ostatecznie V miejsce. W tej samej wadze Jakub Didoch wygrał jedną walkę przez położenie na plecy, zajmując punktowane X miejsce.

  Drużyna PTC na 41 klubów została sklasyfikowana na X miejscu.

  Udostępnij