• News will be here
  • Prywatny Żłobek „Pluszakowo” oraz Medyczna Szkoła Policealna „Awangarda” zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykład. Rzecz będzie o roli dotyku w życiu małego dziecka.

    Wpływ dotyku jest widoczny w fizycznym rozwoju dziecka – zauważono chociażby, że szybkość przybierania na wadze u wcześniaków, które codziennie przez 10 dni miały zapewnione czułe bodźce dotykowe w postaci trzech piętnastominutowych sesji masażu, była o 47% większa niż u tych maluchów, których nikt nie masował, mimo tego że ilość przyjmowanych kalorii była taka sama u obu grup. Co więcej, mimo że eksperyment trwał 10 dni, różnice pomiędzy dziećmi były widoczne jeszcze rok(!) później, kiedy okazało się, że maluchy, które były masowane, lokują się nie tylko na lepszych pozycjach siatki centylowej, ale też lepiej wypadają w testach sprawdzających ich rozwój motoryczny i umysłowy.

    Pluszakowo” oraz Medyczna Szkoła Policealna zapraszają do siebie na ul. Wyszyńskiego 4e. Wykład rozpocznie się w sobotę, 30 marca, o godz. 12.00. Wstęp wolny.

    Udostępnij