• News will be here
 •  

  W Komendzie Powiatowej Policji we wtorek nastąpiło oficjalne wprowadzenie na stanowisko komendanta mł. insp. Tomasza Szweda.

   

  Szefem jednostki przy Żeromskiego został 14 lutego. Zastąpił na tym stanowisku Cezarego Petrusa.

  W uroczystościach 26 marca wzięli udział m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego KWP Włodzimierz Kalinowski, starosta Krzysztof Habura, wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska, prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz wójtowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

  Po oddaniu honoru przed sztandarem Komendy Powiatowej Policji nowy komendant powiedział: – Zawsze będę godnie reprezentował polską policję. Zawsze będę dbał o bezpieczeństwo na terenie powiatu. Nasz główny cel to pomagać i dbać o to, byście zawsze czuli się bezpiecznie. Myślę, że razem z policjantami dopełnimy tego zobowiązania.

  Głos zabrał również starosta Krzysztof Habura:Tak to się w ostatnich latach zdarzyło, że mieliśmy do czynienia z częstą zmianą komendanta powiatowego policji w Pabianicach. Podczas naszej ostatniej rozmowy z komendantem wojewódzkim zapewnił mnie, że współpraca z nowym komendantem Tomaszem Szwedem będzie już znacznie dłuższa.

  Po czym nowy komendant przyjął gratulacje i kwiaty od przedstawicieli starostwa i ratusza.

   

   

   

   

                                                                         

  Udostępnij