• News will be here
 •  

  W piątek i sobotę (29 i 30 marca) Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje szesnastą już zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce.

  Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 92 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, POLOmarket czy Kaufland, ale również mniejszych sieci handlowych.

  Podczas zbiórki wolontariusze Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

  Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

  Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała prawie 300 ton żywności, z której udało się przygotować prawie 40 tysięcy paczek dla potrzebujących.

  Udostępnij