• News will be here
 •  

  To był niezapomniany charytatywny koncert – chwalą melomani, którzy przybyli 24 marca do Fabryki Wełny. Zagrała ceniona Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ, a gwiazdą wieczoru był… Krzesimir Dębski.

  Ze sprzedaży biletów uzyskano 15.520 złotych, które przeznaczone zostaną na remont Pabianickiego Centrum Rehabilitacji.

  – Przed nami pierwszy koncert charytatywny zorganizowany przez Fabrykę Wełny, Fundację „My Kochamy Pabianice” i Pabianickie Centrum Medyczne. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na centrum rehabilitacji – przywitała melomanów Sylwia Raczyńska, dyrektor hotelu wraz z dr. Markiem Kiljańskim, kierownikiem PCR, który przybliżył ideę akcji.

  Dzięki fundacjom „Zdrowie dla mieszkańców Pabianic” i „My Kochamy Pabianice”, firmie Andrzeja Wróbla, wielu darczyńcom i dużym zaangażowaniu pracowników wyremontowano połowę pomieszczeń oddziału.

  – Chcę również podziękować senatorowi Andrzejowi Owczarkowi i Andrzejowi Furmanowi za zorganizowanie balu w ubiegłym roku. Dochód z niego pozwolił na kupienie 58 nowych łóżek na oddział rehabilitacji. Dzisiejsza impreza pozwoli na kontynuowanie remontu pozostałych sal – powiedział Marek Kiljański.

  W koncercie wystąpiła słynna Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ. Jej założycielem, szefem artystycznym i dyrygentem jest Łukasz Błaszczyk. W dniu koncertu, niestety, kontuzjowany, z unieruchomioną nogą. Wybawicielem okazał się niespodziewany gość Krzesimir Dębski. Kompozytor, skrzypek, pianista, dyrygent, producent muzyczny, aranżer, pisarz i historyk w jednym. Zaskoczona widownia przywitała znamienitego gościa wielkimi brawami. Zespół pod jego dyrekcją zagrał na początek Jazdę Polską z filmu „Ogniem i mieczem”. Następnie wykonał jeszcze przebojowe utwory z „Syberiady Polskiej”, „Starej Baśni”, „W pustyni i puszczy” skomponowane przez artystę. Zaśpiewały Dominka Sznajder, Katarzyna Sut i Julia Iskrzycka.

  Brawom nie było końca.

  Organizatorami charytatywnego koncertu, z którego uzyskano ponad 15 tysięcy złotych, byli: Akademia Muzyczna w Łodzi, Pabianickie Centrum Medyczne, Fundacja My Kochamy Pabianice oraz Fabryka Wełny Hotel&SPA.

  Udostępnij