• News will be here
 •  

  Badmintoniści UKS „Korona” rozjechali się po Polsce. O medale walczyli w Bieruniu, Ostrowie Wielkopolskim i Moszczenicy.

  W Bieruniu rozegrano Grand Prix juniora młodszego i młodzika młodszego. Wystartowało 241 zawodników z 47 klubów. Pabianice reprezentowało pięcioro zawodników: Kamil Markus, Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka (młodzik młodszy) oraz Szymon Gwiazda (żak). W kategorii młodzika młodszego Kamil Markus i Klaudia Płusa zdobyli srebrny medal.

  W Ostrowie Wielkopolskim w Krajowym Turnieju Juniora i Młodzika „Koronę” reprezentowali: Artur Gwiazdowski (junior), Nikola Nowińska i Hanna Użak (młodzik). Pabianiczanie nie zawiedli i stanęli na podium, i to aż trzy razy! Artur Gwiazdowski wygrał w grze pojedynczej, zdobywając złoty medal. Dwa złote krążki wywalczyła Nikola Nowińska. Najpierw w grze pojedynczej, a następnie w grze podwójnej w Hanią.

  W Moszczenicy rozegrano II rodzinny turniej badmintona w grze pojedynczej oraz kategorii PRO. Pabianice reprezentowali: Agnieszka Kopka, Anna Ciężka, Filip Mikołajczyk i Marcel Matuszewski. Srebrny medal wywalczyła Agnieszka Kopka, a brązowy – Ania Ciężka.

  Udostępnij