• News will be here
 •  

  To charytatywny duathlon – bieg przez całą Polskę (w tym przez Pabianice) połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 – 31 maja. Ambasadorami akcji są Joanna Kulig i Krzysztof Hołowczyc.

  Organizatorem „Biegojazdy” jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Oprócz ambasadorów akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu, m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Marcin Dorociński i Kamil Stoch.

  W charytatywnym duathlonie czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę: z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa (woj. pomorskie).

  Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na stworzenie magicznego miejsca prosto ze świata dziecięcej wyobraźni dla wychowanków Przedszkola Specjalnego numer 3 w Tczewie – mówi koordynatorka akcji Agnieszka Grzela-Opalińska.

  Pieniądze zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia.

  Czworo pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie przemierzy Polskę z Wieliczki do Tczewa, biegnąc i jadąc na rowerach. Pokonają trasę 620 km w 6 dni, by móc zebrać środki na stworzenie ogrodu marzeń dla przedszkolaków. „Sportowcy” biec będą m.in. przez Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice (28 maja), Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz, Kwidzyn, Gniew i Tczew.

  Szczegóły na Facebooku: Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i na stronie zpstczew.pl.

  Udostępnij