•  

  Kostrzyn nad Odrą był gospodarzem eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. II Puchar Polski kadetów ostatecznie wyłonił 16 najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej, którzy wystartują w finałach OOM.

  W zawodach wystartowało 177 zawodników z 56 klubów całej Polski. Najlepszym zawodnikiem PTC okazał się Piotr Ludwiczak w wadze 55 kg, który wygrał cztery pojedynki eliminacyjne na plecy lub przewagę techniczną. W finale dobrze rozpoczął, prowadząc na punkty 6:4. Niestety, pabianiczanin został położony na plecy po rzucie biodrowym przez Patryka Matuszewskiego, zawodnika ULKS Karkonosze Stara Kamienica.

  Słabiej wypadli z tej kategorii: Wiktor Powalski wygrał dwie walki i zajął X miejsce, Szymon Pusz z jedną wygraną walką uplasował się na XIII miejscu. Dobrze spisał się nasz najlżejszy zawodnik Emil Lenard (niedowaga 3 kg), zajmując V lokatę. W wadze 65 kg VIII miejsce zajął Igor Saktura, wygrywając trzy walki, jego kolega Kacper Sobczyk zajął XII miejsce z dwiema wygranymi walkami. W wadze 71 kg Adam Pokorski wygrał jedną walkę (XIV m.).

  W wadze 80 kg dwaj zawodnicy PTC wygrali po jednej walce. To Julian Nowak (XV m.) i Kacper Trębacz (XVII m.).

  Awans do finałów OOM z pewnością uzyskali: Mateusz Kłębowski (wygrał I PP kadetów), Piotr Ludwiczak, Wiktor Powalski i Emil Lenard. Pozostali muszą czekać na oficjalny komunikat Polskiego Związku Zapaśniczego.

  Udostępnij