• News will be here
 •  

  W piątek, 5 kwietnia, ruszy piąta Pabianicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie ją o godzinie 20.00 msza w kościele NMP Różańcowej.

  Hasło tegorocznej edycji to „Kościół XXI wieku”, a misją jest „Budowanie zaangażowanego Kościoła XXI wieku”.

  W tym roku uczestnicy mają do wyboru 4 trasy: 1. trasa wokół Pabianic im. św. Wincentego a’Paulo licząca 41 km (prowadzi przez Pabianice, Czyżeminek, Rydzynki, Hutę Dłutowską, Ślądkowice do Pabianic); 2. trasa do Parzna im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej licząca 48 km (prowadzi przez Pabianice, Ślądkowice, Ldzań, Rokitnicę, Gucin, Sowińce, Zagłówki, Kolonię Kociszew, Kolonię Łobudzice, Sromutkę, Strzyżewice, Parzno); 3. trasa do Rossoszycy im. św. Wawrzyńca licząca 53 km (prowadzi przez Pabianice, Wymysłów, Marianów, Karszew, Dziadkowice, Szadkowice, Wojsławice, Wiktorów, Laskowiec, Rossoszycę); 4. trasa do Świnic Warckich im. św. Faustyny Kowalskiej licząca 70 km (prowadzi przez Pabianice, Kudrowice, Żytowice, Dziektarzew, Jerwonice, Kałów, Wólkę, Józefkę, Grabiszew, Głogowiec, Świnice Warckie) – to najdłuższa trasa EDK w województwie łódzkim.

  W 2018 roku w pabianickiej EDK wzięło udział 175 osób, mimo trudnych warunków atmosferycznych. Co roku ta liczba się powiększa. W tym spodziewamy się przekroczenia liczby 200 uczestników – mówi Rafał Lipczyński, koordynator Rejonu Pabianickiego Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

  To przeżycie duchowe jest indywidualną praktyką religijną, której celem jest osobiste spotkanie z Bogiem. Idea przyświecająca EDK to „Wyzwanie, Droga, Zmaganie i Spotkanie”. To Droga Krzyżowa w formie pieszej, nocnej wędrówki w milczeniu i samotności. Trasy przebiegają głównie drogami leśnymi i gruntowymi, poza głównymi drogami. Każdy uczestnik wyrusza w EDK na własną odpowiedzialność.

  Zapisywać się można poprzez stronę internetową: https://www.edk.org.pl.

  Udostępnij