• News will be here
 •  

  W ten weekend ZWiK zaprasza mieszkańców miasta na obchody Światowego Dnia Wody. Na dwudniowe święto (5-6 kwietnia) zaplanowano mnóstwo atrakcji.

  W piątek, 5 kwietnia, ZWiK otwiera swe podoje dla wszystkich pabianickich podstawówek. Uczniowie będą zwiedzać stację uzdatniania wody „Zagajnikowa”, gdzie zaplanowano dla nich gry i zabawy oraz warsztaty. Poprowadzą je wolontariusze z Zespołu Szkół nr 3.

  Największe atrakcje będą w sobotę (6 kwietnia). O godz. 11.00 rozpocznie się Światowy Dzień Wody w stacji „Zagajnikowa”. Poprzedzi go, tak jak rok temu, rajd rowerowy (początek o godz. 9.00). Wodny rajd rowerowy z konkursami, gdzie do wygrania jest rower, przygotowuje stowarzyszenie O co biega, a zabezpiecza go Alpina. Meta na stacji uzdatniania wody.

  Na święto wody w ubiegłym roku przybyły tłumyponad 5000 pabianiczan. ZWiK przypuszcza, że w najbliższą sobotę może być ich jeszcze więcej.

  Co przygotowano dla sobotnich gości? Oprócz zwiedzania stacji i laboratorium będzie: darmowy grill (kaszanka i kiełbasa), zjeżdżalnia z pontonami, warsztaty slime, zawody nerf. Malowanie z Krukiem i malowanie na wodzie, animacje z Agrafką. Występy na scenie (m.in. chór INCANTO, Standup dlaNiepoznaki, Azja Dance, zumba z rekinem). O godz. 13.30 po oficjalnym otwarciu imprezy z udziałem prezydenta miasta będzie pokazniespodzianka w wykonaniu uczestniczki programuMam talent”.

  Do dyspozycji pabianiczan będą też stanowisko PCM (gdzie zrobimy bezpłatne badanie ciśnienia i cukru), stoisko PCK, MOK, Centrum Seniora, wydziału ochrony środowiska UM. W dużym namiocie na gości czeka podwodny świat. Obejrzymy wystawę pojazdów specjalistycznych i wiele, wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach.

  Uwaga! Każde dziecko, wchodząc na teren stacji, otrzyma karteczkę do zbierania stempelków. Po ich zebraniu otrzyma niespodziankę na stoisku ZWiK-u. Rozstrzygnięty też będzie konkurs na… Najstarszy rachunek za wodę. Przewidziano nagrody!

  Na święto wody dojedziemy również darmową specjalną linią autobusową (patrz: rozkłady poniżej) uruchomioną w tym dniu przez MZK.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Święto Wody!

  Udostępnij