• News will be here
 •  

  Szkoła Podstawowa nr 3 po raz osiemnasty była gospodarzem mistrzostw Pabianic w halowej piłce nożnej TRÓJKA GOL 2019.

  W turnieju 4 kwietnia wzięło udział 10 zespołów z podstawówek (rocznik 2009 i młodszy) podzielonych na 2 grupy eliminacyjne. Mecze w grupach odbywały się w systemie „każdy z każdym” (2 razy po 5 minut ze zmianą stron). Do półfinału weszły po dwie drużyny z każdej grupy mające największą ilość punktów. Z grupy A: SP 14 i SP 3, a z grupy B: SP 1 i SP 17.

  Nowością tegorocznej edycji turnieju był udział dwóch zawodniczek w teamach SP 17 i SP 3. Dziewczyny przyciągały uwagę męskiej publiczności i rywali z boiska nie tylko urodą, ale imponowały szybkością i skutecznością.

  – Poziom zawodów był wysoki, ponieważ większość zawodników trenuje w klubach i szkółkach piłkarskich. Turniej daje im możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności, sprawności psychomotorycznych, zdolności, talentów na miarę tuzów polskiej piłki nożnejpowiedziała organizatorka turnieju Aleksandra Karaszkiewicz, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

  Dwukrotnie rzuty karne decydowały o końcowych wynikach (w meczu pomiędzy SP 13 a SP 17 o wyjście z grupy i w meczu o III miejsce między SP 17 i SP 3). W dramatycznym dla gospodarzy meczu o III miejsce zwyciężyła „siedemnastka”, pokonując SP 3 w rzutach karnych.

  Mistrzem Pabianic zostali piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 14, pokonując SP 1 (1:0). Skład zwycięskiego teamu: Miłosz Drygała, Hubert Papuga, Mikołaj Nowak, Mikołaj Rutkowski, Michał Pianowski, Oliwier Ropenga, Antoni Berner. Trenerem mistrzów jest Leszek Józefiak. Królem strzelców został Filip Banat z SP 1 (8 bramek). Sędzią honorowym turnieju był Andrzej Możejko, legenda łódzkiego Widzewa. Sędziowie pomocniczy: Adam Skowronek i Adrian Figura.

  Cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 3 i Urząd Miejski, profesjonalne przygotowanie, dużo zabawy, sportowych emocji i zdrowej rywalizacji w duchu fair play sprawiają, że turniej przyciąga co roku wielu graczy i kibiców. Tak trzymać!

  Udostępnij