• News will be here
 •  

  W piątek, 12 kwietnia, w MOK-u szykuje się debata publiczna dotycząca tematyki unijnej.

  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje w ośmiu miastach województwa łódzkiego „Dialog Obywatelski”, czyli debatę publiczną dotyczącą tematyki unijnej. Spotkanie w Pabianicach odbędzie się 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury na temat „Wykorzystanie funduszy europejskich na rzecz rozwoju miasta i regionu w aspekcie ochrony środowiska”.

  Program spotkania: rozpoczęcie o godz. 10.00 – prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Zofia Sepkowska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Łodzi; godz. 10.20 „Unia Europejska w pigułce” – Zofia Sepkowska, PTE; godz. 10.40 Dialog Obywatelski. Temat wiodący: Wykorzystanie funduszy europejskich na rzecz rozwoju miasta i regionu w aspekcie ochrony środowiska. Tematy towarzyszące: Przestrzeganie zasady praworządności w UE – czyli o co chodzi w sporze Polski z instytucjami UE na tym tle? Przyszłość Unii Europejskiej – najważniejsze wyzwania i kierunki rozwoju. Wybory do Parlamentu Europejskiego i ich znaczenie dla przyszłości Europy. Czym są fundusze europejskie – zasady ich działania. W dialogu weźmie udział Maciej Szymański, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce. Zakończenie spotkania o godz. 12.15.

  Dialog Obywatelski” ma formułę pytań i odpowiedzi z udziałem uczestników. Takie spotkania w ramach „Europiątków w województwie łódzkim” odbyły się w marcu w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim.

  Udostępnij