• News will be here
 •  

  W niedzielę, 14 kwietnia, PTC Alpina oficjalnie otworzy sezon rowerowy.

  Inauguracyjna przejażdżka 7-kilometrową trasą wyruszy z Centrum Handlowego ECHO o godzinie 14.00. Na miejscu będzie można zrobić bezpłatny przegląd roweru, przypomnieć zasady ruchu drogowego i skonsultować się z doświadczonymi serwisantami. Na najmłodszych czekają zabawy ruchowe i pokazy ratownictwa medycznego.

  W związku z niedzielną imprezą w siedzibie PTC przy ulicy Gdańskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Olbana, prezesa sekcji kolarskiej PTC, Arkadiusza Jałowskiego, prezesa OZKol. i PZKol., Wojciecha Goleni, trenera sekcji kolarskiej PTC, oraz młodych zawodników PTC Igora Goleni i Macieja Jaworskiego.

  Sekcję kolarską reaktywowano 1 października 2016 (powstała w 1906 roku).

  – Od tego czasu udało nam się zorganizować kilka imprez kolarskich z przyzwoitym skutkiem. Od początku nawiązaliśmy współpracę z Okręgowym Związkiem Kolarskim w Łodzi i do tej pory doskonale się ta współpraca układarozpoczął prezes Tomasz Olban.

  Na 2019 rok zaplanowano cztery imprezy rowerowe. Oprócz niedzielnej inauguracji odbędą się jeszcze: 19 majaPuchar Polski w szosowych maratonach rowerowych Pabianice 2019; 21 lipca wyścig ogólnopolski „O puchar Bogumiły Matusiak. Memoriał Marka Wojny”, a na 1 września zaplanowano po raz trzeci kolejne kryterium uliczne PTC.

  Tomasz Olban ogłosił również, że trwa nabór do szkółki kolarskiej PTC. Klub czeka na chętnych adeptów kolarstwa, którzy będą chcieli trenować w klubie, którzy pasjonują się tym sportem i jazdą na rowerze. Do sekcji mogą zgłaszać się już dzieci od 10. roku życia. I dziewczęta i chłopcy.

  – W tej chwili treningi odbywają się w plenerze, czyli głównie na szosie. Spotykamy się 3-4 razy w tygodniu. Zapraszam również na zajęcia na łódzki tor przy klubie sportowym „Społem”. Umiejętność jazdy na torze dla kolarza jest niezastąpiona, dlatego że tam zawodnik uczy się techniki jazdy, można poczuć bezpośrednią rywalizację. Ta umiejętność nabywania techniki jest bardzo przydatna w późniejszych startach powiedział Wojciech Golenia, trener sekcji kolarskiej PTC.

  Sekcja PTC ma ambitny plan, aby dziesiąta szkółka powstała właśnie w Pabianicach. W województwie łódzkim jest dziewięć szkółek kolarskich.

  Jestem po rozmowach z jedną ze szkół, Szkołą Podstawową nr 16, gdzie wyrażono chęć na to, żeby szkółka kolarska powstała przy ich placówcedodał prezes Olban.

  Zasada szkółek jest dość prosta. Przy szkole bądź przy klubie tworzą się malutkie szkółki, które mają młodych zawodników zachęcać do uprawiania sportu. Grupy są 15-osobowe, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Program ruszył w 2015 roku. Każda ze szkółek wyposażona jest w rowery sportowe, kaski oraz ubiory sportowe.

   

  Udostępnij