• News will be here
  •  

    W Galerii „Ex Libris” Miejskiej Biblioteki Publicznej uroczyście otwarto wystawę prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Pabianicach.

    Przybyli zaproszeni goście, których powitała Elżbieta Karpińska, wiceprzewodnicząca PSONI. Następnie głos zabrał Florian Wlaźlak, przewodniczący Rady Powiatu: Za każdym razem, ilekroć przybywamy na wasze wystawy, zaskakujecie nas zawsze, bo pojawia się coś nowego. Dzisiaj na przykład widzę herb naszego powiatu. Trzeba mieć ten dar Boży, żeby pod kierunkiem fachowców tworzyć tak piękne rzeczy. Dla mnie są to Himalaje niemożliwości, tym bardziej was podziwiam i tym większa moja radość, że są jednak zdolni ludzie, którzy właśnie takie dzieła potrafią robić.

    Po przemówieniach zebrani goście oglądali z zachwytem dzieła podopiecznych ŚDSu. Niektórzy nie tylko podziwiali prace, ale również zobaczyli, jak się je wykonuje i spróbowali zrobić to samodzielnie. Było miejsce do wypalania w drewnie oraz stanowisko wyszywania haftem pęczkowym. Do tablicy wywołany został właśnie Florian Wlaźlak, który wspomniał wcześniej o swoim braku zdolności do prac artystycznych. Dał się jednak namówić i spróbował sił w haftowaniu. Pierwsze koty za płoty…

    Udostępnij