• News will be here
 •  

  Tradycji stało się zadość i po raz kolejny panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Pabianice i gminy Ksawerów zaprezentowały stoły wielkanocne. Tym razem w Żytowicach.

  W sobotę, 6 kwietnia, świąteczne stoły zaprezentowały gospodynie z jedenastu kół: KGW Bychlew, Górka Pabianicka, Janowice, Konin Majówka, Ksawerów, Kudrowice, Pawlikowice, Piątkowisko, Rydzyny, Wola Żytowska i – gospodarz imprezy – Żytowice.

  Zgromadzonych serdecznie powitała Zofia Ambroziak, przewodnicząca koła gospodyń z Żytowic: Witam serdecznie licznie zebranych gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie na tegoroczne spotkanie wielkanocne. Przede wszystkim witam wójtów Marcina Wieczorka i Adama Topolskiego. Witam serdecznie również byłego wójta Henryka Gajdę oraz koleżanki z kół gospodyń wiejskich. W imieniu własnym i gospodyń z Żytowic składamy wszystkiego najlepszego na nadchodzące Święta Wielkanocne.

  Poświęcenia potraw dokonał ks. proboszcz Roman Ochnicki z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach. Potem wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów, delektując się wybornymi potrawami. Wśród nich nie zabrakło tradycyjnie jaj, bab wielkanocnych, mazurków, pasztetów, domowych wędlin, galantyn z mięsa, sałatek i oczywiście wielkanocnego białego barszczu ugotowanego przez gospodynie.

  W trakcie sobotniego spotkania wójtowie obejrzeli każdy świąteczny stół, wychwalając wszystko pod niebiosa. Nie zabrakło rozmów, żartów i wspólnych fotografii. Do zobaczenia za rok.

  Udostępnij