• News will be here
 • Oficjalnie pożegnano Annę Łosiak, skarbnika Pabianic. Kobieta sama złożyła rezygnację i odchodzi do ratusza w Konstantynowie Łódzkim. Zastąpi ją Katarzyna Muszyńska.

   

  Wzruszające pożegnanie odbyło się podczas sesji Rady Miejskiej 24 kwietnia. 17 radnych zagłosowało za jej odwołaniem. Przeciwny był Krzysztof Rąkowski. Nad odejściem Anny Łosiak ubolewał Grzegorz Mackiewicz, który cenił sobie z nią współpracę.

  Cztery lata temu, kiedy obejmowała funkcję skarbnika miasta, byliśmy jeszcze w planie naprawczym. Na koncie niektórych spółek miejskich widniały minusy, szczególnie w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej. Mieliśmy duże plany z pozyskiwaniem środków zewnętrznych, a zadaniem skarbnika miasta było zagwarantowanie wkładu własnego. Myślę, że po czterech latach sami możecie ocenić ogrom włożonej pracy przez skarbnika i wszystkich pracowników. Na pewno będzie nam pani Ani brakowało, a mnie w szczególności. Odczuwałem bardzo duże bezpieczeństwo, kiedy Ania zarządzała naszymi finansami.

  Jednym z zadań skarbnika było „wychowanie sobie” następcy. Wedle słów włodarza, z tego zadania również bardzo dobrze się wywiązała. Annę Łosiak pożegnali prezydenci, wręczając jej kwiaty oraz karykaturę. Były również bukiety od radnych i dyrektorów spółek miejskich. Pani skarbnik była bardzo wzruszona i w pierwszej chwili ciężko było jej cokolwiek powiedzieć. Po ochłonięciu dodała.

  Bardzo dziękuję za cztery lata współpracy. Z mojego punktu widzenia była bardzo dobra. Miałam od państwa duże wsparcie. Polemiki podczas sesji mobilizowały mnie do pracy. Szkoda, że nie ma radnego Różyckiego, bo zadałabym mu pytanie, czy przekonałabym go nad słusznością obligacji nad kredytem. Pewnie nie, ale wszystko przede mną w Konstantynowie. Naprawdę bardzo dziękuję za wsparcie.

  Podczas sesji mianowano również nowego skarbnika. Została nim Katarzyna Muszyńska. Kobieta przez pół roku pełniła już obowiązki skarbnika miasta. Z urzędem związana od 1993 roku. Wykonywała zadania na wszystkich szczeblach księgowości administracyjnej. Przez ostatnie cztery lata przygotowywała się do objęcia funkcji głównego skarbnika.

  Bardzo dziękuję za zaufanie. Ze swojej strony deklaruję, że dołożę należytej staranności w dbaniu o finanse tego miasta. Mam nadzieję, że współpraca będzie układała się wspaniale. Wspólnie zachowamy stabilność gospodarki finansowej Pabianic.

  Udostępnij