•

Zespół tancerzy z MOK-u rozbił bank na ogólnopolskim turnieju tanecznym jumpstyle w Wojkowicach.

W jury zasiedli znani artyści wywodzący się z nurtu tańca nowoczesnego.

Styl jumpstyle to podgatunek muzyki house, wywodzący się z Chicago, o bardzo szybkim bicie, z charakterystycznymi Kickami, czyli uderzeniami stopą. Ten rodzaj tańca zyskuje coraz więcej chętnych wśród młodzieży bardzo sprawnej fizycznie – mówi instruktor tancerzy Filip Cybulski.

W turnieju wzięło udział 26 drużyn z Łodzi, Pabianic, Gliwic, Krakowa i Białegostoku. Rywalizacja została podzielona na dwie kategorie: juniorzy i seniorzy. Pabianiczanie zdobyli wiele nagród. Przywieźli z turnieju dyplomy, puchary i nagrody pieniężne.

Juniorzy:

3 miejsce – Ignacy Górak; wyróżnienie za najlepszą technikę w swojej kategorii – Natalia Walczak; wyróżnienie za największy progres i kreatywność – Oliwka Jędraszek.

Seniorzy:

2 miejsce – Filip Cybulski; wyróżnienie za najlepszą technikę w swojej kategorii – Dominik Fraszak.

Wyróżnienia zdobyły nawet osoby, które tańczą dopiero pół roku, tak jak Natalia Walczak. To duży wyczyn na tak wielkich zawodach. W sumie zdobyliśmy 3/4 wyróżnień w klasie OPEN oraz 2. i 3. miejsce w solówkach – chwali tancerzy instruktor.