• News will be here
 •  

  Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia szykuje się do wielkiego otwarcia w drugiej połowie czerwca.

  Budowa dobiega końca. 97% lokali jest już wynajętych, a prawie wszystkie z nich przekazane najemcom.

  Ostatnie tygodnie przed otwarciem Tkalni są dla nas bardzo intensywne. Mamy świadomość, że otwieramy nowe centrum miasta, miejsce spędzania wolnego czasu, więc szykujemy coś specjalnego. Sam projekt jest wyjątkowy zarówno dla mnie osobiście, jak i dla całego regionukomentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A, centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia.

  Tkalnia powstaje na terenie dawnej fabryki Krusche&Ender, która do początku XXI wieku znajdowała się w krajowej czołówce przemysłu włókienniczego, dysponując 60 tysiącami wrzecion oraz tkalnią z 1900 krosnami. Pofabryczne budynki nabyła firma A&A i postanowiła przywrócić im dawny blask, tworząc centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia – projekt, który dopełni proces rewitalizacji historycznej zabudowy miasta. W jego ofercie pojawi się około 40 sklepów, m.in. Hebe, Empik, Reserved, CCC, Smyk, Sinsay, House, TATUUM, Big Star, Diverse czy Esotiq. Wiele z nich pojawi się po raz pierwszy w Pabianicach.

  Nasze miasto ma duży potencjał i bogatą historię. Cieszę się, że tak znaczący inwestor potrafił to docenić i wykorzystać. Dzięki budowie „Tkalni” poprzemysłowy teren dostaje nowe życie, a centrum miasta zyskuje atrakcyjne miejsce handlowo-rozrywkowe. Cała inwestycja idealnie wpisuje się w plany rewitalizacji Pabianic – komentuje prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Pod nazwą „Tkalnia” kryje się nie tylko oferta handlowa. Nowe centrum miasta i spotkań stworzone przez inwestora A&A to oprócz nowych sklepów również bogata strefa rozrywkowo-rekreacyjna, która nie pozwoli mieszkańcom na nudę. Chcąc dodatkowo uatrakcyjnić ofertę obiektu, A&A planuje już kolejne inwestycje w jego sąsiedztwie.

  Równolegle pracujemy nad kolejnymi inwestycjami, które sprawią, że teren przy ulicy Grobelnej i Grota Roweckiego w Pabianicach stanie się rozbudowaną strefą handlowo-rekreacyjną. W przygotowaniu są już: całoroczne Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią z solanką oraz strzelnica sportowo-rekreacyjna „Majstersztyk”. Tuż obok Tkalni budujemy dodatkową strefę handlową, gdzie na powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych ulokuje się Castorama, a pozostałe 5 tysięcy zagospodarujemy na kolejne lokale handlowedodaje Adrian Majsterek.

  Udostępnij