• News will be here
 •  

  Dzisiaj (29 kwietnia) o godzinie 2.30 w Konstantynowie na ulicy Lutomierskiej na prostym odcinku drogi doszło do groźnego wypadku, w którym obrażenia odnieśli kierowcy skody fabii i opla corsy.

  Sprawcą wypadku był 28-letni kierowca skody, który czołowo zderzył się z oplem, za kierownicą którego siedział 40-latek.

  Kierowca skody był zakleszczony w rozbitym pojeździe. 40-latek natomiast opuścił pojazd o własnych siłach i leżał na poboczu drogi, czekając na pomoc.

  Wobec czterdziestolatka zastosowaliśmy wsparcie psychiczne. Ustabilizowaliśmy szyjny odcinek kręgosłupa oraz unieruchomiliśmy prawą nogę przy pomocy szyn. Przeniesiono go na noszach do karetkimówi Szymon Giza, rzecznik prasowy PSP w Pabianicach. Drugi z kierowców był zakleszczony w pojeździe. Aby go wydostać, użyliśmy narzędzi hydraulicznych. Ustabilizowaliśmy mu również szyjny odcinka kręgosłupa i przekazaliśmy ratownikom medycznym.

  Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

  W akcji, która trwała 3 godziny i 20 minut, udział wzięło 18 strażaków. Straty w dwóch pojazdach oszacowano na 10.000 zł. Policja ustala przyczynę wypadku.

  foto: OSP Konstantynów

  Udostępnij