• News will be here
 •  

  Do 14 maja można składać oferty na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej kompleksu oświatowego na Zatorzu: przedszkola i szkoły podstawowej z salą sportową.

  Inwestycja, o której mówiło się w kampanii wyborczej Grzegorza Mackiewicza, planowana jest na tyłach działki przy ul. Karniszewickiej 119/121. Teren ma powierzchnię 16,4 tys. m kw.

  Zaprojektowany zespół budynków powinien uwzględnić: 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci, 16-oddziałową szkołę podstawową dla 400 uczniów w klasach I-VIII, salę – zadaszone boisko sportowe (20×40 m) z zapleczem, blok administracyjny (w tym gabinety, szatnie, pomieszczenia dla administracji i obsługi) i blok żywieniowy z dwiema stołówkami.

  Inne oczekiwane elementy zagospodarowania to m.in. boisko sportowe do gier zespołowych ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrową bieżnią okrężną, 80-metrową bieżnią prostą, skocznią w dal, rzutnią do pchnięcia kulą. Takie boisko powinno spełniać warunki do ubiegania się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pn. „Budowa i przebudowa obiektów lekkoatletycznych”, plac zabaw z piaskownicą (ok. 500 m2), wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz, parkingi samochodowe i rowerowe.

  Koncepcja, która będzie zawierać kompleksowe zagospodarowanie terenu, powinna być opracowana do 15 listopada.

  Udostępnij