• News will be here
 •  

  Im więcej ludzi się włączy, tym więcej ludzi zauważy problem i otworzy się na siebie, na profilaktykę, na samobadanie, na życie – zachęca organizator.

  Dystans biegu i marszu to 5 km. Zapisy do 17 maja na www.zdrowybiust.eu i www.wszystkograpabianice.pl

  Pierwszy Pabianicki Charytatywny Bieg CORIN onko-run odbędzie się 2 czerwca w ramach pikniku „Zdrowa Rodzina”. Organizatorami są Urząd Miejski oraz Fundacja „Zdrowy Biust”.

  Myślą przewodnią pikniku i biegu będzie profilaktyka, promocja zdrowego stylu życia i właściwych postaw prozdrowotnych. 2 czerwca (niedziela) w godz. 10.00 – 15.00 na stadionie MOSiR-u będzie możliwość spotkania się z lekarzami o wielu specjalizacjach i bezpłatnych konsultacji. Swój udział potwierdzili lekarze specjaliści w dziedzinie raka prostaty, jelita grubego, raka piersi z PCM w Pabianicach. Będzie również dr hab. n. med. prof. nadzw. Marek Zadrożny, kierownik Kliniki Chorób Piersi ICZMP, członek rady Fundacji „Zdrowy Biust”. Pojawią się mobilne punkty bezpłatnych badań: dermobus, osteobus, spirobus, kardiobus, dentobus, krwiobus, mammobus.

  Choroby nowotworowe są zmorą naszych czasów. Bieg CORIN onko-run ma na celu pokazanie solidarności z osobami doświadczonymi onkologicznie. Biorąc w nim udział, wyrażamy swoje wsparcie dla wszystkich zmagających się z nowotworami i pokazujemy jak ważna jest profilaktyka. Zapraszamy do zapisów na bieg i marsz na stronie www.zdrowybiust.eu – zachęcają organizatorzy.

  Uczestnicy biegu otrzymają specjalnie zaprojektowane koszulki: kobiety pobiegną w różowych – symbolizujących walkę z nowotworem piersi, a mężczyźni w niebieskich – jako wyraz wsparcia dla zmagań z nowotworami prostaty.

  Dla osób, które nie są miłośnikami biegania, jest przygotowany marsz z kijkami nordic walking. W biegu można uczestniczyć również wirtualnie.

  Udostępnij