•  

  Najlepszymi znawcami wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Kulturze Zdrowotnej okazali się Aleksandra Adamus i Krzysztof Opaliński.

  8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się II etap powiatowo-rejonowy XXI Olimpiady z wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Kulturze Zdrowotnej. Przystąpiło do niego 47 uczniów klas V szkół podstawowych z miasta i powiatu, wyłonionych po I etapie w marcu.

  Test jaki mieli rozwiązać uczniowie zawierał 28 pytań dotyczących historii Polskiego Czerwonego Krzyża, stylu zdrowego odżywiania oraz znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Można było zdobyć maksymalnie 34 punkty – powiedziała Małgorzata Grabarz, koordynator wolontariatu PCK.

  Najlepiej test rozwiązali i zajęli I miejsce Krzysztof Opaliński z SP w Piątkowisku oraz Aleksandra Adamus z SP w Ksawerowie. Dwa miejsca II trafiły do Martyny Wilczek (SP w Piątkowisku) i Kornelii Rodej (SP w Ksawerowie). Również dwa III miejsca powędrowały do Wiktorii Piaseckiej (SP w Pawlikowicach) i Inez Paruszewskiej (SP nr 3).

  Na wszystkich olimpijczyków czekały w bibliotece podziękowania oraz czekolada i odblaskowe misie, a zwycięzcy otrzymali dyplomy, słuchawki, bidony, kosmetyki oraz pamiątkowe magnesy i smyczki. Nad olimpiadą patronat sprawował starosta Krzysztof Habura.

  Udostępnij