• News will be here
 •  

  28 maja Fundacja KiDs wraz z Izbą Komorniczą w Łodzi organizują warsztaty edukacyjne wspierające samodzielnych rodziców z Łodzi i okolic, borykających się z problemem wyegzekwowania alimentów.

  Niepłacenie alimentów wciąż stanowi ogromny problem. Niealimentacja jest przestępstwem polegającym na uchylaniu się przez sprawcę od ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego wobec swojego dziecka. Ponad MILION dzieci w Polsce nie otrzymuje alimentów ani od drugiego rodzica, ani z Funduszu Alimentacyjnego. O zapewnienie dzieciom godnych warunków życia muszą dbać samodzielni rodzice – w niemal 97% są to samotne matki, kobiety, które śmiało można nazwać bohaterkami dnia codziennego.

  Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy specjalistów w problematyce alimentów: komorników, adwokatów, pracownika Centrum Świadczeń Socjalnych, policjantkę, mediatorki – wylicza Dorota Herman, wiceprezes Zarządu Fundacji KiDs o/Łódź. – W ostatnich dwóch latach dokonały się również zmiany w polskim prawie alimentacyjnym i o nich także chcemy opowiedzieć.

  Warsztaty odbędą się w Łódzkim Domu Kultury w godzinach 15.00 – 19.00.

  Szczegóły na FB https://www.facebook.com/events/459558074585646/

  Udostępnij