• News will be here
 • Nie od dziś wiadomo, że jak zbliżają się Dni Powiatu Pabianickiego, to pogoda na pewno dopisze. Nie inaczej jest dzisiaj, 18 maja. Od godziny 8.00 rano na stawach klubu wędkarskiego „Dobrzynka” przy ulicy Grobelnej w promieniach słońca rozegrano spławikowe zawody wędkarskie o puchar starosty pabianickiego. Zwyciężył Mariusz Braczkowski (2670 g), II miejsce – Piotr Derlak (1800 g), III m. – Zbigniew Majewski (1750 g).

  Nadciąga Ania Dąbrowska i Michał Szpak

  Od godziny 15.00 na Dniach Powiatu Pabianickiego pobawimy się na stadionie MOSiR-u. Organizatorzy zapowiadają wrażeń moc!

  Starostwo Powiatowe w Pabianicach serdecznie zaprasza na święto powiatu.

  – W tym roku zaplanowaliśmy występy takich gwiazd jak Ania Dąbrowska, Michał Szpak z zespołem czy Long&Junior – wymienia Joanna Kupś, rzecznik starostwa. – Dniom Powiatu towarzyszyć będą jak zawsze zawody i imprezy sportowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  O godz. 15.00 na scenie na MOSiR-ze pojawią się młodzi wykonawcy z Młodzieżowego Domu Kultury, po nich zagości Strefa Ruchu. Usłyszymy kapelę podwórkową Dobrzanie, a o godz. 16.30 zabrzmi legendarny pabianicki Pewex, po nim Krystian „Elvis” Maliszewski i nasz bluesowy Tipsy Drivers.

  O godz. 18.00 pośpiewamy wspólnie z pierwszą gwiazdą, czyli duetem Long&Junior. Zespół disco polo i dance tworzą pochodzący z Górnego Śląska Jarosław Grzesista „Long” i Michał Jeleń „Junior”. Zadebiutowali w 2000 roku singlem „J.A.Z.D.A.”. Najbardziej znane ich utwory to: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”.

  Po nich na scenę wkroczy finalistka konkursu „Idolek” – Milena Janiak.

  Michał Szpak z zespołem przywita zgromadzonych pod sceną o godz. 20.00. Nikomu nie trzeba tej 29-letniej gwiazdy przedstawiać. Wystarczy wspomnieć, że Szpak jest zdobywcą II miejsca w programie talent show TVN X-Factor (2011), zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne” (2013), laureatem nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015), reprezentantem Polski z utworem „Color of Your Life” w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016), laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP w Opolu (2016). Koncertuje w Polsce i na świecie.

  Na finał o godz. 21.30 zaplanowano recital Ani Dąbrowskiej, polskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”. Wydała dotąd 6 albumów studyjnych, z których 5 trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i uzyskało status platynowych („Dla naiwnych marzycieli” ma podwójną platynę).

  Podczas sobotniej imprezy na MOSiR-ze najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, dmuchanego placu zabaw, konnej przejażdżki i malowania twarzy oraz wielu gier i zabaw z wolontariuszami Agrafki i PCK. Stoiska i mała gastronomia będą kusić smakołykami.

  Szczegóły na plakatacie.

  Udostępnij