•  

  Cztery klasy maturalne I LO (rocznik’89) hucznie obchodziły 30. rocznicę swej matury.

  Na pomysł balu maturalnego po latach wpadła Renata Krysiak z klasy biologiczno-chemicznej, a zabawa odbyła się w piątkowy wieczór 17 maja w hotelu Piemont, którego właścicielem jest koleżanka Aldona Rudnicka z klasy angielskiej. Renata wraz z koleżanką z matematycznej Agnieszką Radowicz i kolegą z ogólnej Robertem Lewerą przygotowali program na wieczór balowy, a potem poprowadzili całą zabawę.

  Ponad połowa rocznika’89 pojawiła się na studniówce. W programie był między innymi quiz wiedzy o liceum, każda klasa miała 2 delegatów, a nagrody niektórych zaskoczyły np. voucher na usunięcie wyrostka robaczkowego od kolegi chirurga z klasy matematycznej czy też na morsowanie jeszcze w tym roku.

  Jak to na prawdziwym balu wybrano królową i króla. Wygrała Agata Domagała i Wojtek Piekarek z bio-chemu. Wojtek to syn geografa „Piekara”, czyli Tadeusza Piekarka. Królewska para poprowadziła poloneza, którego większość z uczestników ostatni raz tańczyła 30 lat temu, ale układu nie zapomniała. Była też grupa taneczna, która rozgrzała parkiet.

  Wspomnieniom nie było końca, a bal pozostanie na długo w pamięci, jak ten z roku 1989.

  foto: zbiory prywatne

  Udostępnij