• News will be here
 •  

  W sobotę i niedzielę badmintoniści UKS Korona walczyli o medale w dwóch turniejach.

  W sobotę, 18 maja, w Łodzi rozegrano VIII medyczny puchar badmintona, a w niedzielę, 19 maja, w Radomsku IV wiosenny turniej o puchar prezydenta.

  Do Łodzi pojechała 9-osobowa grupa pabianiczan: Anastazja Podborska, Klaudia Płusa, Kamil Markus, Brian Borowski, Karolina Kopka, Filip Mikołajczyk, Agnieszka Kopka, Anna Ciężka i Maksymilian Koziarski. Medale wywalczyli: złoto Maksymilian Koziarski w kategorii do lat 10; złoto – Kamil Markus w kategorii do lat 15, a brąz w tej kategorii – Klaudia Płusa. W kategorii WS-35 Anastazja Podborska zajęła III miejsce.

  W niedzielę na Wiosenny Turniej o Puchar Prezydenta Radomska pojechała Anna Ciężka, która odniosła sukces, zdobywając złoty medal.

  Turniej UKS Korona

  Już w sobotę, 25 maja, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana rozegrany zostanie krajowy turniej młodzików i młodzików młodszych. Patronat nad turniejem objął prezydent Pabianic.

  Będzie to pierwszy tak bardzo ważny i punktowany według zasad Polskiego Związku Badmintona turniej rozgrywany w Pabianicach. Chęć rywalizacji zgłosiło 130 zawodników. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 9.00.

  Udostępnij