• News will be here
 •  

  Nasze ulice i skwery nabrały kolorów nie tylko za sprawą nasadzonych kwiatów.

  Na Zamkowej i na Bulwarze Kruschego pojawiła się aleja oplecionych barwną przędzą drzew, a w różnych punktach miasta natrafić można na szpule z nawiniętymi bawełnianymi nićmi. Niektórzy pytają, co to jest?

  Sprawdziliśmy, kto stoi za tym niecodziennym pomysłem.

  Artystyczny performance nawiązuje do historii Pabianic, nierozerwalnie związanej z przemysłem tekstylnym. To tu powstały jedne z pierwszych fabryk włókienniczych XIX wieku, a miasto było drugim największym ośrodkiem bawełnianym w Polsce. Motyw nici symbolicznie łączy przemysłową tradycję z nowoczesnością, a za oryginalnym projektem stoi inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Tkalnia, które powstaje w miejscu dawnej fabryki Krusche&Ender.

  Pabianickie tkalnie i przędzalnie bardzo mocno wpłynęły na rozwój miasta. Dzięki nim rozwijał się nie tylko przemysł, ale powstały instytucje i gmachy, z których mieszkańcy korzystają do dziś. Chcemy kontynuować tę tradycję, ożywić miejską przestrzeń i przywrócić jej dawną świetność. W miejscu zdegradowanych pofabrycznych terenów stworzyliśmy nowoczesne Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tkalnia, a nić jest symbolem, który łączy przeszłość i teraźniejszość. Kolorowe instalacje, które pojawiły się w mieście, są jednym z elementów zapowiadających otwarcie dla mieszkańców miejsca, w którym będą mogli nie tylko zrobić zakupy, ale też spotkać się z przyjaciółmi, spędzić czas z rodziną, a w przyszłości skorzystać z kolejnych atrakcji, które planujemy w najbliższym otoczeniu Tkalnimówi Adrian Majsterek, inwestor A&A, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tkalnia.

  W Tkalni znajdziemy ponad 40 sklepów, pierwszy w mieście multipleks kinowy Helios i ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu. Otwarcie planowane jest już w drugiej połowie czerwca.

  Szczegółowe zapowiedzi dotyczące Wielkiego Otwarcia można śledzić na fanpage https://www.facebook.com/centrumhandloworozrywkoweTkalnia/

  Udostępnij