• Odrestaurowany przez starostwo budynek po dawnej Budowlance zajął I miejsce w województwie łódzkim w ogólnopolskim konkursie na najlepszą modernizację roku i budowę XXI wieku.

    9 maja budynek przy Partyzanckiej 56 oficjalnie otwarto po remoncie. Znalazły w nim miejsce wydziały starostwa m.in. Powiatowy Inspektorat Budowlany, wydział architektury i budownictwa, wydział ochrony środowiska i leśnictwa. Najprawdopodobniej przeniesie się też tutaj powiatowy rzecznik konsumentów.

    Budynek liczący 115 lat został poddany całkowitej termomodernizacji (m.in. docieplenie stropu i stropodachu nad klatką schodową, ścian zewnętrznych od wewnątrz, naprawa pokrycia dachowego, ocieplenie ściany między częścią użytkową a poddaszem nieużytkowym). Zamontowana została również zewnętrzna panoramiczna winda. Przebudowano pomieszczenia wewnątrz budynku, gdzie zachowano zabytkową podłogę. Ponadto zainstalowano piękne drzwi i okna oddające styl z ubiegłego wieku. Oświetlenie zmieniono na energooszczędne. Na zewnątrz oczyszczono cegłę według wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Zagospodarowano teren wokół z nowymi chodnikami i placem parkingowym.

    Inwestycja w latach 2016-2018 pochłonęła 3.720.768,53 zł. Dofinansowanie wyniosło 1.353.449,12 zł.

    Wręczenie nagród nastąpi na Zamku Królewskim w Warszawie.

    Udostępnij