• News will be here
 • 24 i 25 maja w Woli Krzysztoporskiej rozegrano ogólnopolskie mistrzostwa szkół podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Na trzech matach walczyło 136 zawodników z 11 klubów. Podzieleni byli na dwie grupy wiekowe.

  W grupie młodszej 11-13 lat największą niespodziankę sprawił pabianiczanin Franciszek Gross, który w wyższej wadze 52 kg (miał 700 g nadwagi), walcząc w porywającym stylu, pokonał czterech rywali na plecy i zdobył złoty medal. Drugi złoty medal wywalczył Borys Miszczak (PTC) w wadze 71 kg, kładąc kolejno trzech przeciwników na plecy. Dużą niespodziankę sprawił Oliwier Maksymowicz w wadze 62 kg, zdobywając srebrny medal. Drugie srebro wywalczył Hubert Szczech (kat. 68 kg). Brązowe medale: Gracjan Adamiec (35 kg), Łukasz Jarzębski (41 kg), Mateusz Jarzębski (48 kg) i Adrian Drzewiecki (71 kg).

  W najstarszej grupie 15-14 lat PTC wywalczyło tylko jeden złoty medal w wadze 51 kg. Zdobył go Jakub Makowski, który trzech przeciwników położył na plecy. Pechowo zawalczył tylko jedną walkę Artur Pik. Przy prowadzeniu 6:2 chciał zakończyć walkę na przewagę i, niestety, przegrał na plecy. Resztę walk zakończył przez zwycięstwo na przewagę lub na plecy, zdobywając brązowy medal. Również brązowy medal zdobył Kacper Trębacz w wadze 80 kg.

  Artur Pik jest brany pod uwagę do startu na mistrzostwa Europy U-15, które w tym roku odbędą się w Krakowie.

  * * *

  Trenerzy PTC zapraszają chłopców urodzonych w 2006 roku i młodszych na zajęcia ze sportów walki do klubu przy ul. Gdańskiej 7.

   

  Udostępnij