• News will be here
 •  

  Unijne dofinansowanie pozwoli na realizację nowego projektu edukacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 8.

  Ratusz informuje, że rozpoczęły się dostawy zakupionego sprzętu komputerowego, multimedialnego oraz pomocy dydaktycznych. Do szkół trafią m.in. zestawy komputerowe, laptopy, projektory, tablice multimedialne, specjalny sprzęt i programy do prowadzenia lekcji i obsługi klasy, a także specjalistyczne pomoce dydaktyczne i materiały ćwiczeniowe. Niektóre sale lekcyjne zostaną również dodatkowo wyposażone.

  Część przetargu nie została rozstrzygnięta ze względu na błędy w złożonych ofertach i w najbliższym czasie zostanie powtórzona. Dotyczy to między innymi wyposażenia sal do integracji sensorycznej – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Od marca w ramach projektu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia dla uczniów z zakresu m.in. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, nauki czytania i pisania, gimnastyki korekcyjnej oraz integracji sensorycznej. W tym roku szkolnym jest to pierwszy etap zajęć, od nowego roku szkolnego zajęcia będą kontynuowane już z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych i sprzętu z nastawieniem na rozwój i poprawę efektów u uczniów w poszczególnych zakresach.

  Dzięki projektowi nauczyciele odbywają dodatkowe specjalistyczne kursy i studia podyplomowe, podwyższając swoje kwalifikacje. Projekt będzie realizowany do końca sierpnia 2020 roku, a więc jeszcze cały kolejny rok szkolny – informuje rzecznik.

  Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w SP 1 i SP 8 w Pabianicach” uzyskało 649.848 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to 706 tys. złotych.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. To jest szkoła przeszłości. Szkoła przyszłości to lekkie tornistry cyfrowe, edukacja poza budynkiem. Inwestowanie w komputery to przeszłość.
   Czas to zrozumieć i zmieniać szkoły na lepsze.
   Czemu w naszych szkołach nie ma takich programów jak e-Tornister.
   Czemu w naszych szkołach nie ma pomysłów, które opisał w swojej książce profesor Paweł Zakrzewski?
   Czemu nasze władze są takie zapatrzone w stary model szkoły?
   ZMIANY!!!

  Możliwość komentowania została wyłączona.