• News will be here
 • Urząd Miejski oraz Fundacja Zdrowy Biust organizują piknik, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia i właściwych postaw prozdrowotnych.

  W niedzielę, 2 czerwca, w godz. 10.00 – 15.00 na stadionie MOSiR-u przy ul. Kilińskiego spotkamy się na zdrowym pikniku. W jego ramach odbędzie się Pierwszy Pabianicki Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking CORIN onko-run”. Dystans biegu i marszu to 5 km.

  – Myślą przewodnią pikniku i biegu będzie profilaktyka, promocja zdrowego stylu życia i właściwych postaw prozdrowotnych. Będzie możliwość spotkania się z lekarzami o wielu specjalizacjach, którzy udzielą bezpłatnych konsultacji – zachęcają organizatorzy.

  Podczas pikniku „Zdrowa Rodzina” bezpłatnie porad będą udzielać m.in. lekarze onkolodzy, urolodzy, pediatrzy, specjaliści chorób płuc, psychiatra, geriatra oraz rehabilitanci, dietetycy, trenerzy personalni. Będzie można wykonać badanie mammograficzne (również kobiety w wieku 40-49 lat), gęstości kości, zmian skórnych, usg piersi oraz badanie palpacyjne, spirometrię, przegląd stomatologiczny, a także skorzystać z zabiegów medycyny naturalnej, bezpłatnych świadczeń pielęgniarskich i honorowo oddać krew.

  – Ponadto podczas pikniku atrakcje dla dzieci, dogoterapia, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy gaśnicze OSP Pabianice, nauka pierwszej pomocy oraz kiermasz prac osób niepełnosprawnych. Straż Miejska będzie znakować rowery – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Przewidziano zabawy sportowe oraz konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych uczestników pikniku.

  Częścią wydarzenia będzie I Pabianicki Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Corin onko-run” w ramach profilaktyki raka piersi i raka prostaty. Bieg rozpoczyna się o godz. 11.00.

  – Choroby nowotworowe są zmorą naszych czasów. Bieg CORIN onko-run ma na celu pokazanie solidarności z osobami doświadczonymi onkologicznie. Biorąc w nim udział, wyrażamy swoje wsparcie dla wszystkich zmagających się z nowotworami i pokazujemy jak ważna jest profilaktykamówią przedstawiciele Fundacji Zdrowy Biust.

  Uczestnicy biegu otrzymają specjalnie zaprojektowane koszulki: kobiety pobiegną w różowych – symbolizujących walkę z nowotworem piersi, a mężczyźni w niebieskich – jako wyraz wsparcia dla zmagań z nowotworami prostaty. Dla osób, które nie są miłośnikami biegania, jest przygotowany marsz z kijkami nordic walking. W biegu można uczestniczyć również wirtualnie.

  WCORIN onkorun” nie ma przegranych, każdy jest zwycięzcą! Liczy się cel!

   

  Udostępnij