•

W niedzielę piłkarki PTC pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zmierzyły się z UKS Piotrcovią w ramach 20. kolejki.

Pierwszy gol dla PTC padł w 25. minucie. Osiem minut później było już 2:0. Kapitalne dośrodkowanie Karpińskiej na dłuższym słupku zamknęła Andżelika Błoch, nogą trafiając z najbliższej odległości do siatki.

Po zmianie stron w 51. minucie meczu Błoch po świetnej zespołowej akcji dośrodkowała piłkę w pole karne, ale to zamieniło się w przepięknej urody gola. Piłka, odbiwszy się od spojenia dalszego słupka i poprzeczki, wpadła do siatki Piotrcovii. Sześć minut później kolejny gol. Joanna Błaszczyk podwyższyła prowadzenie na 4:0. W 71. minucie padła najpiękniejsza bramka tego spotkania. Nieudany strzał Karpińskiej mocny, ale wychodzący ze światła bramki, przerodził się w dośrodkowanie, które przepięknym szczupakiem zamknęła Błoch. Tym trafieniem skompletowała hat-tricka. Kolejne kilka minut i kolejny gol. Tym razem w 79. minucie dośrodkowanie Bergier odnajduje głowę Błoch, co ustala wynik spotkania.

Po raz kolejny w tym sezonie chcę pochwalić nasz zespół. Pojechaliśmy do Piotrkowa w 13-osobowej obsadzie i mocno obawialiśmy się, że może mieć to wpływ na przebieg spotkania. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Dodatkowo zaprezentowaliśmy bardzo dojrzałą piłkę, pełną kombinacji i waleczności, strzelając piękne gole. I to na tle zespołu, który naprawdę potrafi dużo. Gratuluję dziewczynom kolejnego wyśmienitego spotkania w tej rundziemówi trener Radomir Znojek.

UKS Piotrcovia – PTC Pabianice 0:6

Bramki: Anna Bergier, Andżelika Błoch x4, Joanna Błaszczyk.

Skład PTC: Samiec – Karpińska, Forc, Próbka, Jakóbczak – Błoch, E. Kociołek (Kania 41′), Błaszczyk, Małek, Bergier – Owczarz (Wróblewska 58′).