• News will be here
 • Miejski Dzień Dziecka na Lewitynie został opanowany przez Smerfy. Milusińskim do gustu przypadła bitwa wodna na czele z prezydentem oraz i Holi Festival, czyli Święto Kolorów.

  Pogoda nam sprzyja, jest cieplutko – rozpoczął Gargamel (świetny w tej roli Jerzy Czapliński), który poprowadził imprezę z aktorami teatru SPEKTRUM: Joanną Urbaniak-Woźniak, Krystianem Paszkiewiczem i Karolem Walkiewiczem.

  Występy na scenie rozpoczęli tancerze ze Studia Tańca „Eskadra”. Następnie widzowie bawili się z młodymi artystami z MOK-u, którzy zaprezentowali blok taneczno-wokalny. Zatańczyli: Screw Com, Screw Dreamers, Screw Miniformacja, Jokers. Zaśpiewały m.in. Małgorzata Minias, Sandra Jarmakowska, Katarzyna Sobczak, Zofia Juchowska.

  Kiedy przyszedł czas na bitwę wodną, uczestnicy zaopatrzeni w pistolety, otrzymane w prezencie od ZWiK-u, zostali podzieleni na dwa przeciwne obozy. Pierwszej grupie dowodził prezydent Grzegorz Mackiewicz, a drugiej przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski (pomysłodawca wodnej zabawy). Do ataku! – zachęcał Witold Stępień, były marszałek województwa łódzkiego, gość imprezy. Do bitwy dołączyła też drużyna straży pożarnej ze swoją sikawką. Najbardziej dumni byli ci, którzy oblali wodą prezydenta…

  Zmoczeni „żołnierze” ochłonęli przy piosenkach zaśpiewanych przez Julię Tokarską, Filipa Myczkę, Karolinę Józefowicz i Nadię Regułę ze Szkoły Muzycznej „Yamaha” i podczas tanców w wykonaniu uczniów z SP nr 8. Dodatkowo przygotowano konkursy dla najmłodszych.

  Wiele emocji wzbudził konkurs na najpiękniejszy smerfny strój. Wszystkie przebrania zachwycały. Ostatecznie zwyciężyli Lena Szol z przedszkola w Rzgowie i Juliusz Giedroyć z PM nr 13.

  Widzowie poczuli nową energię, gdy na scenę wkroczyły Smerfy ze „Strefy Ruchu” z ich liderem Michałem Chylińskim.

  W „Krainie Smerfów” można było zjeść naleśniki z jagodami i posilić się watą cukrową w kolorze jagód. Za to w Miasteczku Aktywności dla pabianiczan Forum Organizacji Pozarządowych przygotowało wiele zabaw i atrakcji. Podczas imprezy Adam Wirski tworzył kolejne swe dzieło, tym razem o tematyce smerfowej.

  1 czerwca na Lewitynie miłośnicy ekstremalnych doznań mogli spróbować sił w nowo otwartym parku linowym. Chętnych nie brakowało. Ponoć w ten weekend będą jeszcze wyższe trasy.

  – Dla nas najważniejsze jest Święto Kolorów, czekaliśmy na nie z wielką niecierpliwością – powiedzieli bracia Filip i Alan Chachułowie.

  Uczestnicy Holi Festival na znak prowadzącego obsypywali się kolorowymi proszkami (bezpieczne i zmywalne). Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny, staje się coraz bardziej popularne w Polsce.

  Na to święto przybyliśmy specjalnie – mówi mama Łukasza i Kamila. Oczywiście sama wzięłam w nim udział i porządnie pokolorowałam synów.

  Krainę Smerfów” zorganizował Urząd Miejski w Pabianicach, a współorganizatorami byli ZWiK i MOSiR.

  Udostępnij