• News will be here
 •  

  W hiszpańskim mieście Pontevedra odbywały się zapaśnicze mistrzostwa Europy juniorów do 20 lat. Po dwóch tygodniach aklimatyzacji na matę wyszli polscy zapaśnicy, a wśród nich pabianiczanin Michał Dybka w wadze 87 kg. W ubiegłym roku na ME juniorów wywalczył V miejsce.

  W walce z Estończykiem Andreasem Vaelisem Dybka rozgromił rywala 11:2 i tusz. Drugą walkę pabianiczanin rozegrał z Ilią Ermolenko z Rosji. Niestety, jeden błąd w stójce sprawił, że Rosjanin wszystko rozstrzygnął w parterze. Michał przegrał 0:8. Po tej porażce można było tylko myśleć o repasażach. Tak też się stało, gdyż Rosjanin trafił do finału (złoty medal).

  Michał do następnej walki wyszedł do Bułgara Mariyana Iliyanova Maronova. Reprezentant PTC wygrał po zaciętej walce. W końcówce położył rywala na plecy. Szansa na medal była coraz bliżej. Trzeba wygrać walkę z Giorgim Katsanashvili z Gruzji. Ciężki rywal zaczyna o rzutu suplesowego, zostaje skontrowany przez Michała. Była nawet szansa na wygranie na plecy, jednak rywal się wywinął. Walka o brązowy medal kończy się zwycięstwem Gruzina.

  Dybka potwierdził swoją przynależność do czołówki europejskiej, zajmując ponownie V miejsce.

  foto: Polski Związek Zapaśniczy

  Udostępnij