• News will be here
 •  

  W ten weekend park Wolności będzie areną Mistrzostw Polski w biegach na długich dystansach. Do Pabianic zawita elita sportowego świata.

  To pierwsza tego typu impreza w Pabianicach i w Polsce, festiwal, podczas którego rozegraną zawody rangi Mistrzostw Polski PZLA przekonuje Piotr Kardas z klubuO co biega”, dyrektor sportowy zawodów.

  W biegach wystartuje kilkunastu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Będzie to niesamowita okazja, by spotkać się z utytułowanymi zawodnikami, reprezentantami Polski w biegach ultra. Wśród nich: Paweł Żuk i Milena GrabskaGrzegorczyk, Małgorzata PazdaPozorska, Paweł Kosek, Artur Kujawiński oraz MP w biegu na 100 kmPiotr Stachyra, Roman Elwart, Jacek Będkowski, Kamil Kunert, Dariusz Nożyński, Andrzej Piotrowski, Damian Kaczmarek, Wioletta Paduszyńska, Joanna Lorenc czy Agata Matejczuk.

  Na festiwal biegowy składają się trzy biegi: bieg główny 48h, w którym biegacze mają za zadanie pokonać jak najwięcej kilometrów, oraz dwa biegi, które odbędą się w sobotę. Są to bieg na dystansie 50 i 100 km.

  Wystartuje 150 zawodników. Każdy z nich liczy na dobry czas. To bardzo ważne zawody. Podczas nich odbędzie się również prowadzona kwalifikacja do kadry narodowej.

  Impreza rozpoczyna się o godz. 10.00 w piątek, 7 czerwca. Zawodnicy UltraPark 48h będą biegali główną alejką wokół parku Wolności.

  Niestety, wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla pabianiczan mówi Piotr Kardas. – Przez weekend będzie utrudniony dostęp do głównej trasy spacerowej. Wolontariusze będą prosili mieszkańców o poruszanie się bocznymi ścieżkami. Nie blokujemy dojścia do głównych atrakcji parku, czyli Górki Aktywności i placów zabaw.

  Supermaraton 100 km i rozgrywane w jego ramach 11. Mistrzostwa Polski mężczyzn i 4. Mistrzostwa Polski kobiet na dystansie 100 km zaplanowano na 8 czerwca (sobota). Start biegu – godzina 8.00. Natomiast uczestnicy Ultramaratonu 50 km wystartują później, o godz. 10.00.

  Udostępnij