• News will be here
  • Ma być bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i 20 Stycznia. W lipcu mają być tam zamontowane progi zwalniające.

    Prace nad poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu cały czas trwają i nadzoruje je Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Pabianicach i bardzo często dochodzi tam do wypadków. Niektóre potrafią być na tyle groźne, że straty ponoszą właściciele okolicznych kamienic. Tak było w grudniu ubiegłego roku, kiedy audi zatrzymało się na ścianie domu. Mieszkańcy często mówili, że boją się o swoje zdrowie i życie, ponieważ kierowcy nie respektują przepisów ruchu drogowego.

    Temat kilkakrotnie był podejmowany na sesjach powiatowych. Wiemy, że starostwo przymierza się do modernizacji tego skrzyżowania. Trwa analiza, czy w tym miejscu powinno powstać rondo, czy może wystarczy sygnalizacja świetlna. Póki co, zainstalowane zostaną tam progi zwalniające oraz poprawione oznakowanie skrzyżowania. Jak udało nam się dowiedzieć, zmiany będą już w lipcu. O terminach będziemy jeszcze informować.

    Udostępnij