• W piątek do południa odbyły się w parku Wolności II Mistrzostwa Drużyn Zakładowych w Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

  W mistrzostwach udział wzięło 5 drużyn: dwie z Lumileds Poland SA, Adamedu Pharma SA, ZWiK-u oraz ze Straży Miejskiej.

  Drużyny miały za zadanie udzielić pierwszej pomocy na 5 stacjach urazowych: ból klatki piersiowej, zadławienia, złamania otwarte, zatrzymanie akcji serca, oparzenia itp.

  – Na każdej stacji byli oceniani pod kątem bezpieczeństwa własnego oraz poszkodowanego, poprawności udzielenia pierwszej pomocy oraz wspólnego jako drużyna działania – mówi Małgorzata Grabarz, opiekunka wolontariuszy.

  Najlepszą okazała się drużyna ADAMED PHARMA SA, która uzyskała 241 punktów na 278 możliwych. Każda drużyna otrzymała od PCK dyplom, apteczki samochodowe oraz pamiątkowe smyczki i magnesy związane ze 100-leciem PCK. Na zwycięzców czekały ponadto puchary i medale. Był też słodki upominek i chłodna woda, którą gaszono pragnienie w ten upalny piątek.

  Nad mistrzostwami patronat objęli prezydent Pabianic i starosta powiatu. W przygotowaniu zawodów udział wzięło 36 wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża.

  foto: PCK

  Udostępnij