• News will be here
 • W sobotę w Pabianicach zaprezentowana zostanie nowa rzeźba Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby przy Grota Roweckiego. Dzieła artysty można podziwiać na całym świecie.

  Refleksja” – rzeźba Tomasza Koclęgi – kompozycja nietypowa, bo umieszczona w wodzie, zostanie zaprezentowana podczas XVI Turnieju o Brylant A&A w sobotę, 15 czerwca, o godz. 17.50.

  Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby będzie można podziwiać ją przynajmniej przez rok w ramach wystawy czasowej.

  Przedstawia stylizowaną głowę ludzką, sprawiającą wrażenie do połowy zatopionej w wodzie. Autor za jej pośrednictwem nawiązuje do relacji człowieka z naturą. Jest to główny motyw jego twórczości.

  Tomasz Koclęga pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się głównie rzeźbą plenerową i posiada w swoim dorobku liczne rzeźby zainstalowane na stałe w przestrzeniach publicznych w USA, Republice Czeskiej, na Litwie i w Polsce. Artysta jest również liderem i założycielem zespołu Snow Art Poland, który od 2014 roku realizuje rzeźby w śniegu. Wraz z zespołem uczestniczył w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach tego typu na świecie, zdobywając liczne nagrody.

  Refleksja” to kolejna praca artysty, która pojawi się w Europejskim Parku Rzeźby. Od 2012 roku można podziwiać tu kompozycję dwóch potężnych, bezgłowych postaci obejmujących drzewa pod tytułem „Wtuleni”, która aktualnie podlega renowacji.

  Udostępnij