•  

  W sobotę na święcie miasta zaśpiewają dla nas Margaret i Dawid Kwiatkowski.

  Urząd Miejski wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury są organizatorami 42. Dni Pabianic. Zapraszają 15 czerwca (tym razem w sobotę!) na wielką imprezę plenerową na MOSiR-ze (Grota Roweckiego 3). Z góry przepraszają mieszkańców za zakłócanie ciszy nocnej, bowiem impreza zaplanowana jest do godziny 24.00.

  – Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców, którzy do północy słuchać będą głośnej muzyki. Zbliża się jedyna w roku najkrótsza noc, w czasie której tradycją jest zabawa do białego rana. Zmierzch następuje dopiero o godzinie 22.00, a ciemne niebo potrzebne jest do prezentacji muzycznych i wizualnych DJ Hazela, który zasiądzie za konsoletą, oraz DJ Drum – za perkusją. Prezentacjom towarzyszyć będą pokazy laserowe. Będzie to niesamowite, dynamiczne i barwne show, jedyne w swoim rodzaju z muzyką z różnych lat – informuje Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK-u, organizator Dni Pabianic.

  W sobotę do południa czeka nas tradycyjnie rajd rowerowy o puchar prezydenta i starosty pod patronatem marszałka województwa. Na 19. już rajd zapraszają Towarzystwo Przyjaciół Pabianic, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 9. Start o godz. 9.30 z placu przed kościołem św. Mateusza. Trasa liczy około 13,2 km. Meta na stadionie MOSiR-u około godz. 11.30.

  Gwiazdy na scenie

  O godz. 16.00 zaczną się pierwsze atrakcje na MOSiR-ze. Na scenę wejdzie szkoła tańca „Strefa ruchu”, a po niej grupa „53 Sex Tet” z Grzegorzem Małolepszym. O godz. 17.00 scena należeć będzie do zespołu Pevex. Po muzykach mamy pokaz mody T-Point. O 17.30 przywita się z pabianiczanami prezydent wraz z gośćmi.

  Następnie wystąpi (godz. 18.00) pierwsza gwiazda wieczoru, czyli Margaret, piosenkarka i autorka tekstów. Jej singel Thank You Very Muchnotowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale. Debiutancki album studyjny Add the Blond z 2014 uzyskał certyfikat platynowej płyty (przeboje „Wasted”, „Start a Fire”, „Heartbeat”, „Cool Me Down” i „Elephant”). Album Just the Two of Us (2015) nagrała w duecie z Mattem Duskiem. W 2017 został wydany kolejny album Monkey Business”. W 2018 z piosenką In My Cabana” wystąpiła w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce. W tym samym roku jej piosenka Byle jak” otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018. Z pewnością usłyszymy ją w Pabianicach.

  Po niej zagra nasz utytułowany Proletaryat z charyzmatycznym wokalistą Tomkiem Olejnikiem ps. „Oley”. Na koncert ściągną miłośnicy rocka w najlepszym wydaniu.

  O godzinie 20.30 wkroczy ulubieniec dziewcząt Dawid Kwiatkowski (ur. 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim) – piosenkarz i autor tekstów. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. W lipcu 2013 roku wydał debiutancki singiel Biegnijmy”, a w listopadzie album 9893. Po roku drugi album studyjny Pop&Roll. W 2015 album trzeci Element trzeci, a w 2016 – czwarty Countdown. Rok 2018 przyniósł piąty album 13 Grzechów Niczyichz piosenką „Jesteś”. Znamy go jako jurora w programie The Voice Kids. Dawid Kwiatkowski obiecał podpisywać płyty i rozdawać autografy.

  Na finał o godz. 22.00 będzie DJ Hazel&Drum.

  Mieszko I i jego osada

  Nowością 42. Dni Pabianic będzie prezentacja osady rycerskiej, pokazy walk w strojach średniowiecznych, wystawa rekwizytów z filmów „Ogniem i mieczem” oraz „Stara baśń”. Wysłuchać będzie można koncertu na instrumentach staropolskich, a także wziąć udział w chrzcie Mieszka I. W konkursach i zabawach będzie można wygrać okolicznościową, bitą specjalnie w tym dniu monetę.

  Politechnika Łódzka przyjeżdża do nas z fantastycznymi prezentacjami kół naukowych. Zaprezentują roboty, drony, kamery termowizyjne, manipulatory sterowane ruchem ręki i wiele innych – zachęca pani dyrektor.

  Oprócz tego w programie: wesołe miasteczko i dmuchańce, animacje dla dzieci, pokaz szkolenia psów, darmowe usługi fryzjerskie i wizażowe, stoiska reklamowe (m.in. samochody Suzuki) oraz gastronomiczne. Będą konkursy z fantastycznymi nagrodami: rowery, bilety lotnicze do Aten, zabawki, słodycze, vouchery i wiele innych.

  ZWiK zatroszczy się, aby uczestnicy pleneru mieli się czym ochłodzić.

  Organizatorzy zadbali również o bezpieczny powrót z imprezy. W tym celu uruchomione będą dodatkowe kursy linii 1 i 2 na trasach: z przystanku Orla/Ewangelicka w kierunku dworca PKP o godz. 22.12, 22.49 i 00.15; z przystanku Grota Roweckiego/Kilińskiego w kierunku Klimkowizny o godz. 22.11, 22.36, 23.16, 00.16; z przystanku Orla/Kilińskiego w kierunku Waltera Jankego o godz. 22.16 i 23.42; z przystanku Grota Roweckiego (hala sportowa) w kierunku Jankego o godz. 22.17, 22.47, 23.57. Warto dodać, że te kursy będą bezpłatne.

  Udostępnij