• News will be here
 •  

  Wolontariusze z „AGRAFKI” wymyślili i zrealizowali projekt ANIMERSI. W poniedziałek, 17 czerwca, odbędzie się jego podsumowanie.

  ANIMERSI to działania angażujące wolontariuszy i młodzież do aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Animersi to dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat zrekrutowana z pabianickich szkół podstawowych.

  Najpierw musieli odbyć warsztaty, w trakcie których zostali wyposażeni m.in. w narzędzia niezbędne do prawidłowego prowadzenia animacji, poznali ideę wolontariatu, formy, korzyści, prawa i obowiązki; rozwijali swoje umiejętności interpersonalne, nauczyli się konstruktywnej komunikacji i nawiązywania relacji. Był też warsztat, który przygotował ich do akcji podwórkowych. Animersi mieli 5 wyjść w przestrzeń podwórkową.

  Podsumowaniem projektu będzie happening animacyjny „Jesteś nieodłącznym elementem”, który odbędzie się 17 czerwca w godz. 16.30 – 19.30 na ul. Pułaskiego 13.

  – Podczas wydarzenia wspólnie z okolicznymi mieszkańcami, uczestnikami akcji podwórkowych oraz mieszkańcami Pabianic będziemy tworzyć mural przy współpracy znanego grafficiarza KRUKA, którego przesłaniem będzie szanowanie wspólnego dobra – mówi Agnieszka Jaksa, koordynatorka „Agrafki”.

  Mural powstanie na terenie posesji przy ul. Pułaskiego 13. Podczas happeningu Animersi będą prowadzić samodzielnie gry i zabawy. Zaplanowane jest również malowanie artystyczne na sztalugach, ozdabianie przestrzeni podwórkowych oraz tańce integracyjne.

  Udostępnij