• Happening odbył się w poniedziałek, 17 czerwca, w godzinach popołudniowych.

  Przy ul. Pułaskiego 13 pojawili się Animersi (nowy projekt Agrafki), uczestnicy akcji podwórkowych, mieszkańcy miasta oraz Kruk, czyli Adam Wirski, znany grafficiarz.

  – Podczas wydarzenia stworzyliśmy mural przy wsparciu Kruka. Jego przesłaniem jest szanowanie wspólnego dobra. Podczas happeningu Animersi prowadzili animacje, gry, zabawy i konkursy. Uczestnicy malowali na sztalugach i ozdabiali przestrzenie podwórkowe – opowiada Agnieszka Jaksa, koordynator wolontariuszy Agrafki.

  Nowy mural jest symbolem tego, że każdy mieszkaniec naszego miasta jest jego nieodłącznym elementem. Każdy ma wpływ na atmosferę i jakość naszego wspólnego życia. Dzieciaki podczas happeningu same dawały propozycje, na co mają wpływ. Choćby na to, że po sobie będą sprzątać, a nawet podnosić papierki i śmieci pozostawione przez innych ludzi. Na oszczędność energii i wody (zakręcanie kranu podczas mycia zębów). Będą reagować na krzywdę drugiego człowieka i na to, w jaki sposób odzywają się do innych.

  – Nasz projekt Animersi nadal trwa. Przed nami jeszcze kolejne akcje podwórkowe, a w konsekwencji powstanie grupa streetworkingowa, która będzie pracować w podwórkach w stałym procesie – mówi Agnieszka Jaksa.

  foto: Jacek Raniowski

  Udostępnij