•  

  Otwarcie specjalnego toru do jazdy na rowerze spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

  28 czerwca oficjalnie otwarto pumptrack na Lewitynie, czyli specjalny tor do jazdy na rowerze. W uroczystości uczestniczyli oficjele, ale również i młodzi mieszkańcy Pabianic, którzy nie mogli się doczekać, by zrobić rundkę rowerem po torze. Głos zabrał prezydent Grzegorz Mackiewicz, który poprosił radnych, żeby stanęli obok niego.

  Kiedy w 2014 odmulaliśmy te stawy, w 2015 pojawiła się propozycja, żeby dać drugie życie dla Lewityna. To właśnie ci ludzie, którzy dzisiaj są tutaj, stanęli za tym projektem. Pomysł i propozycja to jedno, a podniesienie ręki, żeby to później finansować i realizować to drugie. Na początku była koncepcja zagospodarowania, żebyśmy co rok mogli dokładać nowe cegiełki – powiedział prezydent, dziękując radnym.

  Pabianicki pumptrack jest jednym z największych w Polsce. Po przecięciu symbolicznej wstęgi wykonawcy zaprezentowali, jak jeździ się na torze rowerowym. Wyskoki jednośladów robią wrażenie.

  Następnie zniecierpliwione dzieciaki ruszyły do testowania toru, który bardzo przypadł im do gustu. Ma on długość około 250 m.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA