• News will be here
 • Od 24 do 28 czerwca pedagodzy Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej byli organizatorami czwartej edycji tygodnia gier i zabaw pod hasłem „Baw się razem z nami”.

  Działania realizowano we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Spółdzielnią Socjalną „Zielone Pabianice” w trzech rejonach miasta: parku Słowackiego, parku Wolności oraz na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Akcja podobnie jak w latach poprzednich miała charakter streetworkerski i była skierowana do dzieci i młodzieży, które spędzają pierwszy tydzień wakacji na terenie miasta.

  – Uczestników zachęcano do skorzystania z konstruktywnych form spędzenia czasu wolnego, niejednokrotnie wspólnie z dorosłymi członkami rodzin, co dało przestrzeń do wspólnej zabawy, wzmocnienia więzi rodzinnych oraz rozmowy w bezpiecznej atmosferze – powiedziała Ewelina Ornaf z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej.

  W środę, 26 czerwca, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zorganizowała „AKCJĘ LATO” wspólnie z przedstawicielami ośrodka oraz służb mundurowych z terenu miasta. Wzięło w niej udział ok. 250 uczestników, również dzieci uczestniczące w półkoloniach miejskich.

  Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej dla każdego przygotował pamiątkowe gadżety: długopisy, breloki, gniotki antystresowe, malowanki, słodycze oraz owoce i pyszne kanapeczki za które serdecznie dziękujemy pracownikom baru kanapkowo–sałatkowego „KANAPECZKA”.

  * * *

  Na tym nie kończy się wakacyjna działalność profilaktyczna ośrodka realizowana w terenie. Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej wspólnie z kinem Teatrem TOMI oraz Komendą Powiatową w Pabianicach zapraszają na kolejną edycję Profilaktycznego Kina Letniego. Seanse odbywają się w każdy wtorek do końca wakacji, a wstęp na nie jest bezpłatny. Każdy film opatrzony jest krótkim komentarzem specjalisty, a podczas projekcji można wyposażyć się w materiały informacyjne i edukacyjne z zakresu uzależnień oraz przemocy.

  Udostępnij