• News will be here
 • Po wielu inwestycjach, których doczekał się Lewityn, nadszedł czas na park Wolności. W pierwszej kolejności rewitalizacji doczeka się wysłużony amfiteatr.

  Takie dobre wiadomości przedstawił prezydent Grzegorz Mackiewicz podczas konferencji prasowej w czwartek, 4 lipca. Sercem parku Wolności był zawsze amfiteatr, dlatego od niego rozpoczyna się remont obiektu. Jeszcze w tym roku ma zostać zburzony, w przyszłym położone wszystkie instalacje, tj. prąd, woda, gaz i kanalizacja.

  W tym roku planujemy rozbiórkę amfiteatru, którego stan techniczny zagraża mieszkańcom. Zostaną rozebrane trybuny, murki. Teren zostanie wyrównany, a trawa posiana – tłumaczyła Agnieszka Pietrowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska UM Pabianice.

  Planowane zakończenie inwestycji to 2021 rok. Nowe trybuny pomieszczą 826 osób. Teren zostanie utwardzony kostką brukową, ale pojawią się też trawniki, nowe drogi dojazdowe oraz ciągi komunikacyjne.

  Amfiteatr w koncepcji władz Pabianic ma służyć kameralnym imprezom – do tysiąca osób. Kształt sceny pozostanie bez zmian. Na pewno nie będą organizowane tam Dni Pabianic lub Dni Powiatu Pabianickiego.

  Park Wolności jest parkiem leśnym i chcemy zachować jego charakter. Zgodnie z koncepcją wypracowaną w tamtej kadencji chcemy po kolei sukcesywnie go odtwarzać – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Pieniądze na ten cel pochodzić będą z kasy miasta. Prezydent zapewnia, że mamy nadwyżkę budżetową, a jeżeli dochody będą się kształtowały jak w tym roku, to nie będzie z problemów z tego typu inwestycjami. Jedyne zmartwienie to czy znajdą się solidni i terminowi wykonawcy.

  To kolejna inwestycja w parku Wolności. Po wyburzeniu Parkowej pojawił się plac zabaw dla młodzieży, jest również siłownia plenerowa i górka aktywności dla dzieci wraz z trampolinami.

  Udostępnij