• Zespół Pieśni i Tańca DOBROŃ miał zaszczyt i wielką przyjemność uczestniczyć w jedynych w swoim rodzaju, słynnych na całą Polskę, obchodach Święta Bożego Ciała w Łowiczu.

    Wyjątkowość tego miejsca, oprawa całości, radość i otwartość ludzi były niesamowite i niepowtarzalne. 20 czerwca krótko po uroczystej mszy wyruszył barwny korowód, w którym brały udział zespoły folklorystyczne w strojach ze swoich regionów. Przemarsz ulicami miasta na dystansie około 1,5 kilometra.

    Kiedy wszyscy dotarli do sławnego trójkątnego rynku, rozpoczęła się część artystyczna i występy zespołów ludowych. Rynek w tym dniu wyglądał niesamowicie – było barwnie, radośnie i po łowicku kolorowo. Na całym placu stały stragany, u twórców ludowych można było kupić wszystko, co jest związane z folklorem, ludową sztuką łowicką i nie tylko. Były też bezpłatne warsztaty dla chętnych, można było uczyć się garncarstwa, rzeźbienia w drewnie, haftu i wielu innych.

    W części artystycznej wystąpiły takie zespoły jak: Kapela Ludowa GIEŃCZOKI – Łowiczanie, Młodzieżowy Zespół Ludowy KODERKI, Zespół Ludowy GNIEWKOWANIE z Gniewkowa, Zespół Pieśni i Tańca DOBROŃ oraz Zespół Pieśni i Tańca KALINA z Domaniewic.

    Zespół z Dobronia tym razem zaprezentował trzy tańce: Poloneza Chlebowego, Polki Sieradzkie i Tańce Rzeszowskie. Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjmowała występy każdego z zespołów, atmosfera była wspaniała i niepowtarzalna, a pogoda piękna.

    Udostępnij