• Ponad 3700 internetowych wniosków złożono w Pabianicach w ramach programu 500+. Pierwsze wypłaty już ruszyły!

    10 lipca do Pabianic przyjechał specjalny samochód programu 500+. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi poinformowali o zmianach, które zaszły w programie.

    Od 1 lipca świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” przysługuje dzieciom do ukończenia 18. roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Dzięki wprowadzonym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej niż było do tej pory.

    Wnioski od 1 lipca można składać drogą elektroniczną (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą). Do 10 lipca w Pabianicach złożono 3767 wniosków. Co ważne, mając więcej niż jedno dziecko w deklaracji wpisujemy wszystkie.

    Jak udało nam się dowiedzieć, MCPS już realizuje wypłaty świadczeń na nowych zasadach. Tylko złożenie wniosku do końca września 2019r. gwarantuje takiemu rodzicowi, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca.

    Udostępnij