• News will be here
 • Do Ksawerowa wkracza nowy inwestor. To znana w branży motoryzacyjnej firma Nippon Seiki, która zajmuje się m.in. produkcją wyświetlaczy HeadUp Display, czyli cyfrowych i analogowych wskaźników wykorzystywanych w samochodach i motocyklach.

  Japoński potentat na siedzibę firmy produkcyjnej wybrał tereny Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ksawerowie. Do 2023 roku ma zainwestować ponad 80 milionów złotych i stworzyć co najmniej 80 miejsc pracy.

  – Zależy nam, by inwestycje prowadzone w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej cechowały się innowacyjnością. Takim projektem bez wątpienia jest model biznesowy zaprezentowany przez firmę Nippon Seiki, która jest globalnym liderem w produkcji nowoczesnych wyświetlaczy opartych o technologie zwiększające bezpieczeństwo i wygodę kierowców – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

  Japońska firma działa w 12 krajach i zatrudnia piętnaście tysięcy osób. Jest dostawcą dla producentów luksusowych marek samochodów, jak: Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zakład w Ksawerowie będzie trzecią inwestycją japońskiej firmy w Europie, a pierwszą w Polsce.

  – Inwestycja w Polsce w dynamicznym regionie łódzkim potwierdza zaangażowanie Nippon Seiki w Europie. Jest związana ze współpracą z niemieckimi producentami samochodów, którym dostarczamy najnowsze rozwiązania wspierające bezpieczeństwo kierowców – mówi Akira Komi, prezes Nippon Seiki Poland.

  Obecnie Nippon Seiki posiada fabryki i centra serwisowe w Japonii, USA, Brazylii, Meksyku, Holandii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Indonezji, Indiach, Tajwanie i Chinach.

  Inwestycja Nippon Seiki to kolejna fabryka, po zakładzie Miele, zlokalizowana w Ksawerowie.

  – To pokazuje, że jako strefa wykonaliśmy swoje zadanie bardzo dobrze. Przygotowaliśmy tereny inwestycyjne, które są atrakcyjne dla globalnych marek. Inwestycja jest ściśle związana z branżą automotive, na przyciągnięciu której nam zależy – powiedział prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik (na zdjęciu w towarzystwie przedstawicieli firmy Nippon).

  Budowa fabryki ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

  foto: ŁSSE

  Udostępnij